Zalety picia soków tłoczonych

Zalety picia soków tłoczonych

W dzisiejszym świecie w sklepach nie brakuje żywności atrakcyjnie opakowanej, lecz niekorzystnie wpływającej na nasze zdrowie. Również soki, które pijemy, aby dostarczyć swojemu organizmowi cennych, dobroczynnych substancji, często wcale nie obfitują w to, co dla nas najlepsze. Na szczęście możemy włączyć do codziennego menu naturalne soki tłoczone, które są nie tylko wolne od dodatków smakowych i innych sztucznych substancji, ale też wyróżniają się tym, że są po prostu pyszne.


Powrót do natury wyjdzie Ci na korzyść

Dietetycy nie bez powodu odradzają picie większości soków z marketów. Jest w nich dużo dodatkowego cukru, a także kwas, woda i sztuczne aromaty. Jeśli nie chcesz pić mało wartościowych napojów sporządzonych z koncentratów, doprawionych tym, co szkodzi Twojemu organizmowi, postaw na soki tłoczone. Są one produkowane w tradycyjny sposób, czyli powstają przez wyciskanie soku bezpośrednio ze świeżych owoców albo warzyw. Choć podczas ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne maszyny, to jednak soki poddawane są niewielkiej pasteryzacji, której wynikiem jest to, że zachowują przydatność do spożycia przez kilka miesięcy. Sok tłoczony zachowuje też niemal wszystkie wartości odżywcze owoców i warzyw, dlatego dostarcza mnóstwo witamin i składników odżywczych wpływających na ogólną kondycję, odporność i samopoczucie dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Co zyskasz, pijąc regularnie soki tłoczone?

Jakich konkretnie korzyści można spodziewać się, wybierając ten rodzaj soków? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że większość owoców zawiera sporo węglowodanów, które są potrzebne ludzkiemu organizmowi w określonej ilości. Węglowodany obecne w owocach, są nam potrzebne, jednak zwykły cukier to jedynie puste kalorie. Picie dosładzanych soków zwiększa ryzyko cukrzycy i innych groźnych chorób! Sok tłoczony pomaga utrzymać zbilansowaną dietę, uzupełnia braki cennych witamin, w tym A,C i E, czyli antyutleniaczy oraz minerałów korzystnie wpływających na pracę narządów wewnętrznych. Pijąc soki tłoczone, zadbasz o to, by Twoja skóra wyglądała zdrowiej i młodziej, prawdopodobnie szybko zauważysz też lepszą kondycję włosów i spadek wagi. Pozbędziesz się toksyn zalegających w Twoich jelitach, co pomoże Ci uchronić się przed różnymi chorobami. Często narzekasz na spadek energii i kiepski nastrój? Dzięki naturalnym sokom tłoczonym możesz to zmienić!

Delikatesy U Fukiera Magda Gessler w Warszawie to miejsce, w którym znajdziesz najlepsze naturalne soki tłoczone ze specjalnie wyselekcjonowanych owoców! Sprawdź również naszą ofertę on-line!