Solianka ukraińska - bojarska zupa ze Wschodu

Solianka ukraińska - bojarska zupa ze Wschodu

Tradycyjna kuchnia ukraińska to niezwykła mieszanka bogatych i aromatycznych smaków, których zróżnicowany charakter został ukształtowany przez wpływ wielu obcych kultur – polskiej, żydowskiej, mołdawskiej, rosyjskiej, rumuńskiej, litewskiej, tatarskiej czy ormiańskiej. W związku z tym, w kuchni ukraińskiej występuje wiele znanych na całym świecie potraw o zauważalnie wschodnich korzeniach. Zdecydowanie jednym z najpopularniejszych ukraińskich dań jest solianka ukraińska. Czym jest solianka i jak smakuje? Gdzie kupić to wyjątkowe danie? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!


Czym jest solianka ukraińska?

Solianka ukraińska, nazywana także solanką to tradycyjna wschodnia zupa wywodząca się z kuchni ukraińskiej, która stanowi gęstą i niezwykle aromatyczną propozycję. Zupa ta przygotowywana jest na mięsnym, rybnym lub grzybowym wywarze, który zakwaszany jest wodą z ogórków kiszonych, kwasem chlebowym, cytryną, oliwkami i kaparami. Wszystko to składa się na soliankę ukraińską o nietuzinkowym słodko-kwaśnym smaku, który można wzbogacić różnego rodzaju dodatkami.

Solianka ukraińska — jak smakuje

Tradycyjna wschodnia zupa, jaką jest solianka ukraińska to sycące i tłuste danie o niezwykle wyrazistym smaku, o którym decyduje zastosowany wywar – solianka przygotowywania jest na solance mięsnej, rybnej lub grzybowej. Jednak niezależnie od wybranej wersji, wschodnia solanka powinna mieć słodko-kwaśny smak, który zostaje uzyskany poprzez połączenie aromatycznego wywaru z kwasem z kiszonych ogórków, kwasem chlebowym i cytryną. Swój niepowtarzalny smak, solianka ukraińska zawdzięcza także śmietanie oraz dużej ilości przypraw i dodatków, takich jak pieprz, pietruszka, koper, oliwki czy kapary nadające zupie aromatycznego i nieco pikantnego wykończenia.

Aromatyczna i pełna smaku bojarska zupa ze Wschodu — gdzie kupić?

Solianka to gęsta i niezwykle aromatyczna potrawa jednogarnkowa, która swoje esencjonalne wykończenie zawdzięcza pełnemu smaku wywarowi wzbogaconemu o intrygujące i nadające mu wyjątkowe smaku dodatki. Smak i forma tej wywodzącej się z Ukrainy propozycji zyskał wielu zwolenników, którzy preferują połączenie słodko-kwaśnym smaków.

Doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób chcących cieszyć się smakiem autentycznego dania kuchni ukraińskiej, jakim jest soliankaDelikatesy Magdy Gessler. W ofercie Delikatesów dostępna jest tradycyjna solianka ukraińska przygotowywana zgodnie ze starą recepturą i serwowana z odrobiną gęstej śmietany, plasterkiem cytryny i natką pietruszki. Zupa Magdy Gessler z pewnością zachwyci wszystkie osoby poszukujące w daniach autentyczności i prawdziwych smaków wywodzących się zza naszej wschodniej granicy.