Smakowite przysmaki Magdy Gessler. Wypróbuj dania, którymi delektuje się cała Polska!

Smakowite przysmaki Magdy Gessler. Wypróbuj dania, którymi delektuje się cała Polska!


Warszawska restauracja U Fukiera jest znana chyba każdemu miłośnikowi dobrych, wyrazistych i niepowtarzalnych smaków. I choć nie każdy miał możliwość stołowania się w tym niezwykłym obiekcie, to takie dania jak bigos Magdy Gessler lub tymbaliki drobiowe są i tak znane wielu Polakom. Może więc warto ich spróbować we własnym zakresie?

Niezapomniane zestawy dań

Odwiedzając po raz pierwszy restaurację U Fukiera, można się — delikatnie mówiąc — zdziwić. Dostępne tu dania mają swojskie nazwy i nie są kopią ich francuskich lub włoskich odpowiedników. Przykładowo, gdy słyszy się o sałatce jarzynowej Magdy Gessler, wyobraźnia podsuwa obraz pięknie i smacznie prezentujących się warzyw. To samo dotyczy serwowanych w restauracji napojów. Kompot z suszu Magdy Gessler wygląda i smakuje jak u mamy, o czym zresztą świadczą opinie osób, które wcześniej go próbowały.

Smaczne dania na każdy dzień

W restauracji U Fukiera można również wypróbować znacznie bardziej wyszukanych dań. Prym wiedzie tu oczywiście kultowy schab po warszawsku, którego skład i smak będzie dla osób odwiedzających miłą niespodzianką. To samo dotyczy rozpływającego się w ustach schabu w galarecie, który zaskakuje wyjątkowością zastosowanych tu przypraw. Kuchnia Magdy Gessler jest prawdziwym dziełem sztuki, w którym każdy szczegół — jak w świetnie działającym zegarze — musi idealnie współgrać z resztą. Dlatego dodawany do niektórych potraw majonez domowy, czy też stosowany jako przekąska chleb z mąki żytniej, smakują tak wyjątkowo i to niezależnie od tego, z czym zostaną one podane.

Wykwintne dania, które trzeba znać

W sklepie i restauracji Magdy Gessler nie brakuje też wielu innych, smakowicie wyglądających dań. Tutaj każdy może rozkoszować się niezwykle głębokim i wyrazistym smakiem barszczu czerwonego na zakwasie, który jest przyrządzany w sposób naturalny i według sprawdzonych receptur. To samo dotyczy kiełbasy wiejskiej, która zachowuje w sobie smak naturalnych wędlin. Polecanym przez miłośników dobrego jedzenia daniem jest też kaczka pieczona Magdy Gessler, która wykwintnie podana, jest prawdziwą ozdobą restauracyjnego stołu. Świetnie prezentuje się ona z wieloma dodatkami, których smak i skład rzecz jasna nie zostanie zdradzony...

A jeśli ktoś chce przyrządzać samodzielnie dania na wzór właścicielki restauracji U Fukiera, to zawsze może skorzystać z jej gotowych wskazówek. Jedną z nich jest dostępny na stronie restauracji przepis na rosół Magdy Gessler, w którym zakochały się już tysiące ceniących sobie dobrą kuchnię Polaków.